optometrysta

 

dr n. med. Marta Uzdrowska

 

Jest wykwalifikowanym optometrystą z wieloletnim doświadczeniem. Ukończyła z wyróżnieniem studia na Wydziale Fizyki UAM w Poznaniu uzyskując w 2009 roku tytuł licencjata optyki okularowej, zaś dwa lata później tytuł magistra na kierunku Optometria. W 2016 roku obroniła pracę doktorską na Wydziale Lekarskim Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. W międzyczasie uzyskała również dyplom z ortoptyki kończąc ten kierunek z wyróżnieniem. Publikuje prace naukowe z zakresu optyki i optometrii oraz występuje na specjalistycznych konferencjach krajowych i międzynarodowych.

 

Od 2005 roku pracowała zawodowo w wielu salonach optycznych w Łodzi i w Poznaniu. Prowadziła również zajęcia dla studentów oraz kursy dla specjalistów na Uniwersytecie im. A.Mickiewicza w Poznaniu, Uniwersytecie Warszawskim i Uniwersytecie Medycznym w Łodzi. Obecnie wykorzystuje te doświadczenia w pracy klinicznej z pacjentami. Nieustannie poszerza również swoją wiedzę uczestnicząc w licznych kursach krajowych i międzynarodowych z zakresu terapii widzenia, doboru pomocy wzrokowych dla osób słabowidzących, badania wzroku czy doboru soczewek kontaktowych. Dwukrotnie była gościem Moorfields Eye Hospital i UCL Institute of Ophthalmology w Londynie podczas wyjazdów stypendialnych.

 

Ponadto od 2008 roku angażuje się w pracę na rzecz sportowców z niepełnosprawnością intelektualną, jako wolontariusz-specjalista w Olimpiadach Specjalnych (program Zdrowe Oczy).

 

Specjalizuje się szczególnie w diagnostyce i rehabilitacji zaburzeń widzenia obuocznego u dzieci i dorosłych oraz w diagnostyce i korekcji wad wzroku u pacjentów z niepełnosprawnością intelektualną.

 
 
 

optyk

 

Anna Pasiak

 

Jest dyplomowanym optykiem okularowym. W 2003 roku ukończyła Społeczne Policealne Studium Optyczne SOP w Łodzi o specjalności optyka okularowa. Wieloletnie doświadczenie zawodowe zdobywała jako doradca klienta i optyk w salonach optycznych w Warszawie i Łodzi, również na stanowisku kierownika salonu optycznego.

 

Chętnie pracuje zarówno z dziećmi, jak i z dorosłymi. Potrafi dopasować okulary do każdego typu urody i kształtu twarzy. Podczas swojej wieloletniej praktyki zawodowej zajmowała się również stylizacją okularową gwiazd polskiego showbusinessu.

 

Ponadto wciąż poszerza swoją wiedzę i śledzi najnowsze trendy w branży optycznej. Uczestniczyła w wielu szkoleniach dotyczących optyki okularowej i pracy z pacjentem, dzięki czemu potrafi odpowiednio dobrać produkty wspomagające widzenie do potrzeb konkretnego użytkownika. Profesjonalnie i życzliwie podchodzi do każdego klienta, również do osób słabowidzących i niepełnosprawnych.

 
 
 

Ortoptystka

 

Sylwia Trachta

 

Jest optykiem i optometrystą z wieloletnim doświadczeniem zawodowym. W 2008 r. uzyskała tytuł licencjata w zakresie Optyki Okularowej na Wydziale Fizyki UAM w Poznaniu, a w 2010 r. – tytuł magistra w zakresie Optometrii. Jej praca magisterska dotyczyła modyfikacji procedur badania refrakcji na potrzeby osób z rozległym ubytkiem słuchu. Ponadto w 2017 r. zdobyła również kwalifikacje z ortoptyki.

 

Od 1994 r. pracowała zawodowo w wielu salonach optycznych w Łodzi i w Poznaniu, zajmując się badaniem pacjentów, organizowaniem badań przesiewowych czy organizacją pracy salonu optycznego. Współpracowała zawodowo ze znanymi osobistościami świata showbusinessu i medycyny. Nieustannie podnosi swoje kwalifikacje.


OPTOKLINIKA Korekcja i rehabilitacja wzroku       90-613 Łódź, ul. Gdańska 91/93       tel. +48 797 538 148       salon@optoklinika.pl       gabinet@optoklinika.pl