Nasi Specjaliści – GABINET

 

 

optometrysta

dr n. med. Marta Uzdrowska

marta.uzdrowska@optoklinika.pl

 

Jest wykwalifikowanym optometrystą z wieloletnim doświadczeniem (NO11220), członkiem Polskiego Towarzystwa Optometrii i Optyki (PTOO). Ukończyła z wyróżnieniem studia na Wydziale Fizyki UAM w Poznaniu uzyskując w 2009 roku tytuł licencjata optyki okularowej, zaś dwa lata później tytuł magistra na kierunku Optometria. W 2016 roku obroniła pracę doktorską na Wydziale Lekarskim Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. W międzyczasie uzyskała również dyplom z ortoptyki kończąc ten kierunek z wyróżnieniem. Publikuje prace naukowe z zakresu optyki i optometrii oraz występuje na specjalistycznych konferencjach krajowych i międzynarodowych.

 

Od 2005 roku pracowała zawodowo w wielu salonach optycznych w Łodzi i w Poznaniu. Prowadziła również zajęcia dla studentów oraz kursy dla specjalistów na Uniwersytecie im. A.Mickiewicza w Poznaniu, Uniwersytecie Warszawskim i Uniwersytecie Medycznym w Łodzi. Obecnie wykorzystuje te doświadczenia w pracy klinicznej z pacjentami. Nieustannie poszerza również swoją wiedzę uczestnicząc w licznych kursach krajowych i międzynarodowych z zakresu terapii widzenia, doboru pomocy wzrokowych dla osób słabowidzących, badania wzroku czy doboru soczewek kontaktowych. Dwukrotnie była gościem Moorfields Eye Hospital i UCL Institute of Ophthalmology w Londynie podczas wyjazdów stypendialnych.

 

Ponadto od 2008 roku angażuje się w pracę na rzecz sportowców z niepełnosprawnością intelektualną, jako wolontariusz-specjalista w Olimpiadach Specjalnych (program Zdrowe Oczy).

 

Specjalizuje się szczególnie w diagnostyce i rehabilitacji zaburzeń widzenia obuocznego u dzieci i dorosłych oraz w diagnostyce i korekcji wad wzroku u pacjentów z niepełnosprawnością intelektualną.

 

 

 

 

 

zdjęcie na stronę

mgr Anna Pawełczyk

anna.pawelczyk@optoklinika.pl

 
Jest ortoptystką, pedagogiem i coachem, absolwentką Studium Pracowników Medycznych i Społecznych w Łodzi (2019 r.), a także Wydziału Nauk o Wychowaniu Uniwersytetu Łódzkiego na kierunkach Edukacja dorosłych oraz Opieka i terapia pedagogiczna (2019 r.). 
 
 
Jako ortoptystka z oddaniem i pasją zajmuje się rehabilitacją zaburzeń widzenia obuocznego u dzieci i dorosłych. Jako pedagog interesuje się szczególnie sytuacją szkolną uczniów z problemami wzrokowymi i dąży do poprawy ich komfortu nauki. Dla innych pedagogów jest trenerem w zakresie kontaktu z uczniami i ich rodzicami. Prowadziła także wiele zajęć i warsztatów dla seniorów.
 
 
Jest osobą cierpliwą, pogodną i kreatywną. Lubi szycie, projektowanie wystroju wnętrz i lotnictwo.

 

 

 

 

 


 

 

 

 


OPTOKLINIKA Korekcja i rehabilitacja wzroku       90-613 Łódź, ul. Gdańska 91/93       tel. +48 797 538 148       salon@optoklinika.pl       gabinet@optoklinika.pl