Jeśli nosisz soczewki kontaktowe, powinieneś regularnie korzystać z badań kontrolnych przynajmniej 1 – 2 razy w roku. Dlaczego? Oto powody:

  
Soczewki kontaktowe Łódź 

1. Brak odczuwalnych dolegliwości nie oznacza, że oko pod soczewką czuje się dobrze.

Wiele powikłań związanych z noszeniem soczewek nie powoduje nieprzyjemnych, widocznych dla użytkownika objawów (takich, jak np. zaczerwienienie czy ból oczu), a jednak na powierzchni oka pojawiają się uszkodzenia. Jeśli pozostaną niewykryte, mogą z czasem przeradzać się w poważne dolegliwości, a nawet uniemożliwiać Ci dalsze noszenie soczewek. To tak, jak z przechodzonym zapaleniem płuc – wydaje się, że organizm sobie poradził, a po jakimś czasie okazuje się, że choroba osłabiła serce czy stawy, co stwarza poważne problemy w przyszłości!

  

2. Uszkodzeń na powierzchni oka nie widać w lustrze.

Nie da się samemu sprawdzić czy oczy są naprawdę w dobrej kondycji. Może to określić tylko specjalista po wykonaniu badania pod mikroskopem.

  

3. Jeśli odczuwasz dolegliwości czy dyskomfort związany z noszeniem soczewek kontaktowych, możesz podczas kontroli porozmawiać o tym ze specjalistą.

On pomoże Ci znaleźć źródło problemu i zaproponuje skuteczne rozwiązanie. Czasem nie wystarczy sama zmiana soczewek na inne, a na uczucie suchości nie zawsze najlepszym rozwiązaniem są krople nawilżające. Specjalista mając szeroką wiedzę na temat użytkowania soczewek i związanych z tym powikłań, a także znając Twoją konkretną sytuację jest lepszym doradcą, niż znajomi czy Internet!

 
 Soczewki kontaktowe

4. Co jakiś czas producenci soczewek kontaktowych wprowadzają na rynek nowe, coraz doskonalsze produkty.

Nie chodzi tu tylko o nowe marki soczewek, ale o coraz nowocześniejsze materiały i technologie produkcji. Są to informacje specjalistycze, o których nie zawsze usłyszysz w reklamie. Jednak podczas kontroli soczewkowej specjalista może udzielić Ci takich informacji, a także wyjaśni czym nowy materiał różni się od tego, którego używałeś dotychczas i doradzi czy warto zmienić swoje soczewki na nowe. Tego nie powie Ci żaden sprzedawca w galerii handlowej, ani w Internecie!

 
 

5. Jeśli potrzebujesz zmienić dotychczas używany typ soczewek na inny, najlepiej zrobić to pod okiem specjalisty.

Z soczewkami jest jak z obuwiem – buty o różnym fasonie, wykonane z różnego materiału inaczej leżą na Twojej stopie nawet, jeśli mają ten sam rozmiar. Z tych powodów mogą uwierać lub być za luźne, a noszenie ich będzie powodowało odciski lub dyskomfort. Z soczewkami jest podobnie – mogą być za ciasne lub za luźne, jednak najczęściej tego nie poczujesz. Tylko specjalista może stwierdzić czy ułożenie i ruchomość soczewki na oku są właściwe. Ponadto przy zmianie typu soczewek specjalista może zaoferować Ci bezpłatnie soczewki próbne. Jeśli okażą się niewłaściwe specjalista wymieni je na inne, a Ty nie zostaniesz z całym opakowaniem niepasujących soczewek!


OPTOKLINIKA Korekcja i rehabilitacja wzroku       90-613 Łódź, ul. Gdańska 91/93       tel. +48 797 538 148       salon@optoklinika.pl       gabinet@optoklinika.pl