Jest to szczegółowe badanie współpracy oczu. To właśnie od jakości tej współpracy zależy np. czy widzimy pojedynczo, czy nie męczymy się przy długim czytaniu i czy widzimy przestrzennie. Badanie widzenia obuocznego w naszej klinice trwa około godziny, ponieważ obejmuje szereg specjalistycznych procedur diagnostycznych. Mimo to nie jest ono nudne, gdyż wykonywane pomiary są absorbujące, interesujące i nieprzewidywalne dla pacjenta.

 
badanie oczu          widzenie przestrzenne          badanie zeza
  

Dlaczego warto przyjść na badanie widzenia obuocznego?

 

    1. Nie wszystkie problemy wzrokowe można wykryć podczas podstawowego badania wzroku, którego celem jest przede wszystkim określenie wartości wady wzroku. Dlatego potrzebne jest badanie ukierunkowane typowo na zaburzenia widzenia obuocznego.
    2.  

    3. Obecne wymagania edukacyjne, zawodowe i postęp cywilizacyjny (przede wszystkim duża ilość pracy z bliska i korzystanie z tak licznych urządzeń cyfrowych) stanowią duże obciążenie dla układu wzrokowego! Nasze oczy nie są do tego przystosowane i dlatego się „buntują”.
    4.  

    5. Sama korekcja wzroku (okularami lub soczewkami kontaktowymi) nie zawsze rozwiązuje wszystkie problemy wzrokowe pacjenta. Część tych problemów można rozwiązać tylko ćwiczeniami.
    6.  

    7. Nie wszystkie zaburzenia widzenia obuocznego dają od razu objawy, które mogą nas zaniepokoić. Niektóre zaburzenia rozwijają się „po cichu” (np. niedowidzenie jednego oka, które może z czasem prowadzić do zeza jawnego).
    8.  

    9. Niektórych objawów sugerujących zaburzenia widzenia obuocznego wcale nie kojarzymy ze wzrokiem! Są to np. częste bóle głowy, nawracające nudności, zasypianie przy czytaniu, niechęć do wykonywania różnych czynności z bliska, problemy z koncentracją itd.
    10.  

    11. Dzieci z zaburzeniami widzenia zazwyczaj nie wiedzą, że źle widzą, ponieważ nie zdają sobie sprawy, że można widzieć inaczej. Dlatego często nie skarżą się rodzicom na problemy z widzeniem.

OPTOKLINIKA Korekcja i rehabilitacja wzroku       90-613 Łódź, ul. Gdańska 91/93       tel. +48 797 538 148       salon@optoklinika.pl       gabinet@optoklinika.pl